Netfarma

Super User tarafından yazıldı. Aktif . Yayınlanma Uncategorised

Netfarma İlaç 2010 yılında kanatlı ve balık sağlığı ürünleri, biyosidal ilaçlar ve yem katkıları alanında faaliyet göstermek üzere Vet. Hek. Cem Çavdaroğlu ve Vet. Hek. Emral Cömert tarafından İstanbul da kurulmuştur.1 Kasım 2015 tarihinden itibaren ruhsat sahibi olarak üretimini yaptığı 20 adet antibiyotik ve antikoksidial ilacın ve 5 adet balığa özel VİP’in üretimini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onaylı GMP sertifikasına sahip tesislere transfer ederek ilaç üretiminde dünya standartlarını yakalamıştır.

Netfarma İlaç GMP yönetmeliğinin yayınlandığı 2011 tarihinden itibaren ilaçların temel ve yardımcı etken madde tedariğinde, EP (Europan Pharmacope)’de tanımlanmış ürünleri tercih etmeye başlamış ve tüm altyapısını sürece hazır hale getirmiştir. Bu minvalde kuruluşundan hemen sonra Ar-Ge bölümünü kurarak yeni ürün geliştirme çalışmalarının yanı sıra üretim ve satışını yaptığı ürünlerin hammadde tedarik safhasından tüketim safhasına kadar olan süreçlerin takibini kendi bünyesinde de yapmak suretiyle sektöre daha iyi hizmet sunabilir hale gelmiştir.

Netfarma ilaç, 2007 yılında grup firması İst. Global Ecza deposu ile başlayan ihracat faaliyetlerinden edindiği tecrübeyle çevre ülkelere ihracat da önemli başarılar elde etmiş, sektörün GMP’li üretime geçmesiyle de ihracat çalışmalarına hız vererek ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmiştir.

Netfarma ilaç kurucu ortaklarının kanatlı üretim ve ilaç sektöründeki deneyimlerinin yanı sıra 2011 yılında Netfarma bünyesine katılan Vet. Hek. Harun Kuloğlu, 2015 yılında aramıza katılan Farmakolog Dr. İlyas Tümer sahip oldukları saha ve laboratuvar tecrübeleriyle Netfarma ilacın ürün geliştirme ve formülasyon, ruhsatlandırma, laboratuvar analiz metotları, kalite kontrol ve hammadde tedarik süreçlerinin yüksek standartlara kavuşturulmasın da önemli katkılar sağlamış ve sağlamaya devam etmektedirler.