Global İlaç

İstanbul Global Ecza Deposu veteriner sağlık ürünleri konusunda dağıtım ve pazarlama faaliyet göstermek amacıyla 2005 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Faaliyet alanı olarak kanatlı ve balık sağlığına yönelik ürünler üzerinde uzmanlaşmış, 2015 yılında 10. yılını doldurarak sektörün etkili dağıtım organizasyonlarından biri haline gelmiştir.

Kurulduğu ilk yıllarda çeşitli yurt içi ve yurt dışı firmaların distribütörlüklerini yaparak sektöre hizmet veren İst. Global, 2010 yılında kurulan Netfarma ilaç ile güç birliği yaparak ağırlıklı olarak Netfarma’nın üretimini yaptığı kanatlı ve balık ilaçlarının pazarlamasını ve dağıtımını yapmaya başlamıştır.

İst. Global İlaç; ilacın yanı sıra İtalya Neofarma firmasının vitamin, aminoasit ve mineral içeren likit premikslerinin, Hollanda Ropapharm firmasının oregano yağı içeren toz ve likit yem katkılarının ve Hint NHF firması tarafından üretilen likit esansiyel yağ ihtiva eden ürünlerinin ithalatını yaparak iç ve dış pazarlarda dağıtımını yapmaktadır.

İst. Global, 2015 yılında gerekli yatırımlarını tamamlayarak, mülkiyeti kendine ait olan 700 m²’lik depo kullanımına sahip bir alanda Veteriner Ecza Depoları yönetmeliğine uygun bir şekilde ürünlerin depolama, satış ve sevkiyatını gerçekleştirmektedir.

Sahip olduğu konumu, 11 yıllık tecrübesi ve anlaşmalı dağıtım ağları sayesinde İstanbul Global İlaç; gerek broiler, yumurtacı ve aquakültür üreticilerinin her türlü ilaç, yem katkı ve biyosidal ürün ihtiyaçlarının tedariği noktasında, gerekse sektörün zor zamanlarında daima dayanışma içinde kalarak üstüne düşen görev ve sorumlulukların biliciyle davranmış, mevcudiyetini borçlu olduğu üretici camiasına her yıl çıtayı daha da yükselterek hizmete etmiş ve  etmeye devam edecektir.